Netroufalky OPEN 2016

Již to začíná být pomalu tradicí, že ke konci bajkové sezóny pořádám v Brně závody ve sjezdu.

Letos tomu nebylo jinak. Závodní tratě jsou prověřené a ověřené a podle jejich vyježdění bych řekl, že i celkem oblíbené přes celý rok.

V pátek před závodem jsme s borcema tratě naladili a přichystali drobné změny, které prověřily nejednoho závodníka. Jinak tratě zůstaly stejné jako minulý rok. Na tak malém kopci toho moc víc vymyslet nejde. Fekál trail se jel jako první, Kejbaly jako druhé.

Sobotní závodní den měl být ve znamení deště. Možná proto se někteří posrali a nedorazili. Nakonec v podstatě nepršelo a těch pár kapek, co spadlo, nikomu z dorazivších nevadilo. Kdo je připraven, není překvapen. Na startu se sešlo pouhých 8 startujících. To ovšem ničemu nevadilo a všichni si užívali velmi příjemnou atmosféru závodu i tréninkových jízd. Ladění a najíždění stop vypadalo v podání pár jezdců velmi ležérně. Některé úseky si proto museli najíždět častejc než jiné. Jejich oblečení proto začínalo dostávat hnědou barvu. Jakmile se ovšem jezdci dostali do závodní jízdy, vzali to velmi zodpovědně a drželi to celou dobu v červeným. Závodníci do měřených jízd dali opravdu všechno, co mohli. Někteří spíš nemohli než mohli, ale i tak se nevzdávali a přes dvojku za kloboukem a rozmazané vidění letěli s větrem o závod.

FOTA ZDE

Nakonec se všem podařilo ve zdraví přežít celkem 4 měřené jízdy. Odřenin z pádů pár bylo, ale co by to bylo za závody, kdyby se nepadalo. Podle úsměvů ve tváři se klání všem líbilo a užili si ho.

Vyhlášení výsledků proběhlo večer v Zahrádce na Střeláku. Jediná holka na startu, Lucka, si zasloužila odměnu a proto jsme jí vyšetřili drobné ceny. Mezi borcema byl nejrychlejší Jura Poláček před Hláďou a Milanem. Po vyhlášení výsledků se pokračovalo v afterparty až do konce. Prej to bylo velký.

Krom závodu Nakakat Enduro a Dualu by Keli family v Brně a okolí chcípnul pes. Proto bych čekal, že se nás na startu sejde víc. V hospodě si spousta lidí stěžuje jak se nic neděje, ale když přijde na věc, skutek utek. Zůstanou doma. Proto doufám, že se nás příští rok sejde víc. Budu se těšit!
………………………………………….děda Eda (poz.admina)

 

One Comment

Napsat komentář