Trail Guide letecký den

Organizace Trail Guide se na bajkové scéně pohybuje už nějaký ten pátek.

Sdružuje kolem sebe lidi, které baví jízda na kole a chtějí poznávat nové traily, cesty a stezky. Prvotně to byla pražská organizace, ale kamarád Martin se snaží rozjet tuto bajkovou skupinu i v Brně. Pořádá různé vyjížďky a bajkové mini kempy. Už pořádal vyjížďku čistě pro holky, potom ježdění na pumptracku a teď i školu skákání.

A právě o škole skákání bych vám chtěl něco napsat. Na předchozích minikempech a vyjížďkách vzešel požadavek na to, jestli by bylo možné se také naučit skákat. Martin nelenil a uspořádal na neděli 2.10.2016 zkušební skákací minikemp. Mě a Kalvoďáka pozval, abychom mu tam dělali pokusného králíka a ostatním ukázali, jak by se to mělo aspoň přibližně dělat

Byl to testovací kempík. Sešlo se nás celkem 8. Někdo skákat neuměl, někdo skákat uměl a někdo si myslel, že skákat umí, ale koukat se na to nedalo. Po počátečním rozježdění se to trhá na skupinky podle výkonosti. My s Martinem a Kalvoďákem zůstáváme s nejméně pokročilou skupinkou a trénujeme co to dá. Od tréninku bunnyhopu, přes sestupáček a rozhazovák až k lavici. Zde zůstáváme nejdéle a zkoušíme pořád dokola. První úspěchy na sebe nenechávají dlouho čekat. I když je nových informací pro začátečníky spousta, perou se s nimi statečně a skoky začínají vypadat jako skoky.

Největší pokrok dělá jediná holka na nedělní vyjížďce, Petra, která ke konci skáče lavici téměř na dopad. Pokud vezmeme v potaz, že na začátku pro ní bylo obtížné udělat bunnyhop, je to posun nevídaný. Ostatní jezdci také překvapili a myslím, že si to všichni náležitě užili. Nakonec se většina zlepšila dle svých možností a všichni se těší na další podobnou akci.

Report by: dĚda Eda

fotky by: Petra Černá Konečná

One Comment

Napsat komentář