Girls power Flow trail

Další z Trail Guide kempíků je za námi. A už podruhé se jednalo o událost pouze pro holky. Tentokrát bylo zaměření jasné. Zlepšit průjezd klopenými zatáčkami, přes boule a osahat si začátky skákání.

Pro rozehřátí začínáme na pumptracku. Holky přes počáteční trable začínají klikovat a dřepovat jak o život. S pevňákama jim to jde lépe, s celopérama trochu hůř. Všechny se ale snaží, co to jde.

Pro rozcvičce se přesouváme na Flow Trail. Vysvětlujeme s Michalem techniku a jdeme na zkoušení. A ukazuje se, že to nebude tak lehký, jak jsme si na začátku mysleli. Proto zkoušení bereme postupně od začátku a postupně přidáváme další a další věci. Snažíme se odstranit špatné natočení klik v zatáčce (pedály buď vodorovně, nebo vnitřní noha nahoře), náklon kola vůči tělu v zatáčce (kolo skládám pod sebe a né sebe pod kolo ), atd. Nakonec už to začíná vypadat celkem k světu a holky se zlepšujou.

Když už ježdění začíná být trochu jednotvárné, přemísťujeme se na skoky. Opět zde probíhá zkoušení bunnyhopu přes větev na zemi. Po chvíli zjišťujeme, že pro začátek bude lepší zkoušet pouze zvednout přední kolo. To už jde holkám lépe, a tak chvílí trénujeme alespoň trhnutí za řídítka. Pak se přesouváme na první skoček a začínáme se odlepovat ze země. Některé holky už mají víc naskákáno, a proto si jezdí podle svého. Abby lítá největší skoky v Netroufalkách ve stylu, jako spousta kluků ne. S ostatníma zkoušíme, opět postupně, nejdříve odraz sjet a poté skočit kousek a potom dál a dál. Holky se otrkávají. Některé více, některé méně. Všechny ale skáčou dle svých možností. Postupem času ale holkám elánu k ježdění ubývá a jakmile se už zastaví víc jak dvě, nastává babinec. Člověk by ani neřekl, kolik odstínu zelené a žluté může být! Takže to musíme rozhánět, aby se víc jezdilo, než kecalo.

Jakmile naznáváme, že už bylo ježdění dost, přesouváme se do pohostinství zhodnotit nové poznatky a zkušenosti. Všechny vypadají, že se jim to líbilo. Jako hlavní plus vidím to, že si zajezdí pohromadě víc holek a nemusí s vykulenýma očima dohánět kluky, se kterýma jezdí většinou.

Těším se na podobný další kempík od Trail Guide!

14876115_10206105840323851_518088018_o

klopime 14813134_10206105840283850_1099693859_o

Napsat komentář