Rocky Trail s Muchou !

Už loni jsem mu sliboval, že ho tam vezmu.Sraz na byl na Princezně, stihnul jsem dát ale ještě koupačku. Výšlap-výtlač k Jerouškům, ale bez piva! A rovnou na modrou a směr Křížovka. Přežili ve zdraví, za plotem výšlap ke startu Rocky Trailu. Nahoře to ještě šlo, ale první sjezdík prověřil Muchovu psychiku a první snášení . Hecoval jsem co jsem mohl, ale u další sekce jsem zase marně čekal na jedoucího Muchu – zase snášel a vlastně už pak furt až na napojení na Prigl Trail. Takže se mu hrozně líbil !! Ale i tak jsme měli dobrej čas a stihli ještě odbočku do Bytíšky na jedno a pro mě i poslední pivo dne!! HUBNU do plavééék !! No a zpět už klasicky po prigl trailu, kde jsem jako vždy dal vše, Mucha asi uplně vše ne, moc nevím pelášil, ale občas málem nedobrzdil. No a první zádhel nastal po sjezdu skal se schodama, kde se projevila stupidita XC pláště na zadním kole a dolů ke skalce v zatáčce jsem dojel na prázdným. A to chceš lepit dušu na kole kde k vyndání osy 12×150 potřebuješ několik inbusů… Ale cajk za necelou půl hodku nebylo co řešit a úprk domů.
Suma sumárum 43km za 2h 50 min  16,6km/h průměrná 60km/h max a 1000Kcal !!! jen na jedno pivo !!! HUBNU do PLAVEK !!!

6 Comments

 1. Salvador

  Zdarec, dalo by se pls nějako nastínit, jak najít začátek Rocky Trailu? Pochopil jsem, že klasicky sjedu Křížovku, přelezu plot, ale co dál? Doleva po modré TZ po cestě směr Junácká louka a Veveří? Pokud ano, po jaké vzdálenosti se dám doprava směrem dolů na to odhalené kamenné místo? Je tam něco, podle čeho bych odbočku našel? Nebo je to vidět? Předpokládám (podle fotky), že tam lidi chodí hulit na vyhlídku, takže tam asi nějaká cesta bude, ale nevím, jestli není schovaná za keřem nebo tak něco.
  P.S. taky jsem minulý týden dal celej Prýgltrail bez šlápnutí :o) Což mě definitivně ujistilo, že 800mm řídítka se řezat nebudou :o))))

 2. administrator

  No hele, asi tak: Jelikož tam nevede žádná viditelna stopa dolu a musel jsem ji celkem pracne hledat, tak jet to na oči proste nejde! Nejlíp asi z prigl trailu – zluta – najit odbocku nahoru v jedné prudke zatacce těsně před dojezdem do V.B. a projit si to a načíst jak a kudy. I tak to je oříšek a člověk pozná jak na tom vlastně s pure FR jezdenim je…. A to se mi na tom líbí nejvíc!! Hodně štěstí!!

  1. Salvador

   Tak já to nakonec nevydržel a byl jsem ten trail hledat už včera. Najít začátek nebyl až takový problém….po vyhlídku (s cedulou na stromě) byl trail viditelný a většinou i jetelný (až na tu pasáž u skály se stromem uprostřed pěšiny). Dál už jsem musel pěšky projít okolí a hledat kudy dolů. Naštěstí to není dlouho co jste tam jeli, takže občas byla vybržděná stopa viditelná. Srali mě tam ale větve zasahující do trailu (chtělo by to nenápadně vystříhat) a jeden switchback, který jsem nezvládnul, jinak se to dalo, i když to teda pekelně ujíždělo kvůli hroznýmu suchu a kamenitému podloží. Konec jsem taky trefil (po takovém hřebínku se zbytkem nějaké židle či co) a napojil se na prýgltrail právě v té prudké zatáčce, jak píšeš. Chtělo by to ale trochu na tom zapracovat a některé pasáže zlehka upravit….přecejen je to přírodní rezervace…..asi si příště vemu aspoň zahradnické nůžky :o)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *